Poverpol - praca z masą plastyczną

Opis: Szkolenie skierowane do pedagogów, arteterapeutów współpracujących tak z dziećmi jak i z osobami starszymi lub niepełnosprawnymi oraz hobbystów, Technika ta wspomaga zaburzony rozwój sprawności manualnej, garafomotorycznej, koordynacjii wzrokowo-ruchowej. Ćwiczy pamięć, koncentrację uwagi, myślenie, kreatywność, fantazję. Pozwala na wyrażanie siebie poprzez sztukę, rozwija zainteresowania.

Zajęcia prowadzone przez Was po odbytym szkoleniu będą świetnym sposobem na twórcze spędzanie czasu wolnego z podopiecznymi, świetnie się przy tym bawiąc a uzyskane efekty dadzą wszystkim dużo satysfakcji.


Poverpol: masa plastyczna o konsystencji śmietany do utwardzania i impregnacji tkanin i wszelkich naturalnych materiałów.
Materiały nasączone lub pokryte Paverpolem po wyschnięciu stają się twarde jak skała, wodoodporne i dzięki temu można tworzyć rzeźby, figury ogrodowe oraz różne przedmioty praktycznie ze wszystkiego co jest wokół nas.

Jest całkowicie nieszkodliwy dla ludzi, zwierząt i środowiska, jest wodoodporny, posiada świetne właściwości klejące, produkt posiada światowy certyfikat bezpieczeństwa AP dopuszczający go do pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.
Możesz przy jego pomocy tworzyć rzeźby, które postawisz w domu, firmie czy ogrodzie. Do ich stworzenia potrzebujesz jedynie Paverpol, kawałek drutu, folię aluminiową, i np stary podkoszulek... ale możesz też zastosować praktycznie wszystko co masz wokół siebie, materiały, gałęzie, suche rośliny, koronki itd,itp.
Tworzyć można nie tylko rzeźby, ale i biżuterię, ozdobne ramy, skrzyneczki, koszyczki, naczynia, świeczniki i wiele ,wiele innych rzeczy. Jedynym ograniczeniem w pracy z PAVERPOLEM jest nasza wyobraźnia.


Zobaczysz jak będziesz zaskoczony osiągniętym efektem swojego działania. Co ważne, do tego wszystkiego nie musisz mieć żadnego przygotowania artystycznego...
Jest to technika prosta, w zasadzie dla każdego. Fascynujący materiał, który daje nieograniczone możliwości rozwoju wyobraźni i to jest fantastyczne.

Program:

  1. zapoznanie z produktem i materiałami wykorzystywanymi w tej technice oraz przykładowymi pracami
  2. budowanie szkieletu i nadawanie mu kształtu
  3. formowanie postaci przy pomocy Poverpolu
  4. "ubieranie" postaci według własnego projektu w nasączone Poverpolem materiały
  5. malowanie figur
  6. zakończenie warsztatów i pożegnanie uczestników

Pobrudzone Paverpolem ręce bardzo łatwo myje się w ciepłej wodzie. Wyschnięte i pomalowane rzeźby można od razu zabrać do domu.


Prowadzący: p. Beata Bohaczyk - Certyfikowany Instruktor Poverpol, pedagog, wykładowca rękodzieła na UTW.


Po ukończeniu szkolenia z wynikiem pozytywnym uczestnicy otrzymują zaświadczenie uprawniające do prowadzenia zajęć tą metodą.


Czas trwania: 8 godzin

Miejsce: Warszawa

Termin:  Nabór otwarty!

Zdjęcia z odbytego kursu: KLIK


260 zł

(koszt od osoby*)

Przykładowe prace:


Would you like to try out ipage hosting, they provide reliable green hosting service.

formularz zgłoszeniowy

Copyright © 2018 Arteer. Wszelkie prawa zastrzeżone.