Warsztat plastyczny „Namaluj swój świat”

Warsztat plastyczny „Namaluj swój świat”


1. Czy rzeczywiście każdy może nauczyć się rysować? Dlaczego większość ludzi tak łatwo się zniechęca. Jak obudzić w sobie artystę? Powrót do czasów dzieciństwa. Kilka słów o roli prawej półkuli mózgu w rysowaniu.


2.Człowiek i jego proporcje. Poznawanie podstaw anatomii. Rysunek głowy z przodu i z boku. Budowa ludzkiego ciała. Kanon klasyczny. Głowa jako moduł bazowy. Proporcje ciała kobiecego i męskiego.


3. Wstęp do rysowania portretu. Wybór właściwego ujęcia.. Budowa oczu, ust nosa i uszu. Błędy popełniane przez początkujących portrecistów. Czemu tak trudno narysować włosy. Postać siedząca, uczestnicy zajęć szkicują siebie nawzajem. Postać w ruchu. Badamy, jak pracuje ludzkie ciało.


4. Linia horyzontu oraz punkty zbiegu. Podstawy wiedzy z zakresu perspektywy. Różne typy ujęć. Po co studenci architektury bez przerwy szkicują sześciany. Jak narysować własny pokój. Bryły obrotowe w perspektywie. Koło, które staje się elipsą.


5. Sekrety gamy barw. Barwy podstawowe i dopełniające. Kolory ciepłe i zimne. Rola czerni i bieli. Jak prawidłowo zestawiać kolory. Poszukiwanie inspiracji w świecie przyrody. Analiza wybranych prac wybitnych artystów. Malarstwo akademickie i sztuka współczesna, podobieństwa oraz różnice w podejściu do kwestii koloru.


6. Ożywająca martwa natura. Jak zaprojektować swój rysunek. Kadrowanie, badanie proporcji oraz inne czynności przygotowawcze. Kilka słów o tym, dlaczego Paul Cezanne z takim upodobaniem malował owoce na talerzu.


7. Praktyczne wykorzystanie wiedzy o prawach perspektywy. Wirtualna wyprawa w plener. Staromiejska uliczka jako przykład perspektywy centralnej. Rysowanie architektury, zieleni, ludzi i innych elementów krajobrazu.


8. Farby akwarelowe. Dlaczego warto zainwestować w dobre narzędzia. Jak przygotować podłoże. Jakich błędów unikać. Czemu profesjonaliści używają różnych typów pędzli. O istotnej roli wody. Poznajemy wybitnych akwarelistów i podglądamy ich przy pracy.


9. Popuszczamy wodze fantazji. Komiks, baśń, literatura science-fiction. Typy postaci komiksowych. Superbohaterowie, przedstawiciele stylu Manga, postaci z kreskówek. Kardynalne cechy poszczególnych konwencji stylistycznych.


10. Poczuj się jak włoski designer. Sztuka rysowania samochodów. Magiczne pudełko, w którym ktoś ukrył nasz automobil. Koło w roli przyrządu pomiarowego. Karoseria jako lustro odbijające fragmenty otoczenia.


Częstotliwość – 1 raz w tygodniu po 2 godziny zegarowe

Koszt - 20 zł za godzinę ( 40 zł za zajęcia)

Miejsce - siedziba CSW Arteer Warszawa, ul. Skalbmierska 13


Prowadzący:

Przemek Wieczorek – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Uczy rysunku od 25 lat i to zarówno kandydatów na studia kierunkowe (architektura, architektura krajobrazu, aranżacja wnętrz itp.), prowadzi zajęcia nauki rysunku dla plastyków-amatorów dla dzieci, młodzieży dorosłych oraz seniorów.


Would you like to try out ipage hosting, they provide reliable green hosting service.
Copyright © 2018 Arteer. Wszelkie prawa zastrzeżone.